כך תשמרי על בית נקי – 3 טיפים מעולים

ספוגבון

אין כמו בית נקי! כולם יגידו זאת וכולם יסכימו עם הקביעה הזאת. אבל איך לעזאזל עושים זאת כשיש ילדים קטנים בבית שכל הזמן מלכלכים ומבלגנים את הבית?

שאלה טובה. במאמר זה תוכלי לקרוא על מספר טיפים שווים בהחלט שעוזרים בארגון וסידור הבית ובכך שומרים עליו נקי ונעים. בזכות אותם טיפים לא תצברי מטלות בית אלא תלמדי להתנהל ביעילות.

טיפ ראשון – לטאטא את הבית בסוף כל יום

לטאטא את הבית זה עניין פשוט והוא בכלל לא דומה לשטיפת רצפות. לא צריך להרים דברים, לא צריך לחכות שיתייבש, לא צריך לגרוף מים ולייבש עם הסמרטוט. רק צריך לטאטא את הלכלוך שהצטבר באותו היום לערימה, להעמיס על היעה ולזרוק לפח.

טאטוא היא פעולה פשוטה שיכולה לעזור לך לשמור על הבית שלך נקי מבלי שתצטרכי להתאמץ יותר מדי וכך תוכלי גם להפסיק להוריד מהרגליים שלך שערות ואבק שהצטברו במהלך השבוע. הפעולה לא לוקחת יותר מ5 דקות. את יכולה לחלק אותה ולהחליט שלא את כל החדרים את מטאטא בכל יום וכך לעשות זאת בעוד פחות זמן בכל פעם.

טיפ שני – לשטוף כלים לאחר כל ארוחה

הצטברות כלים בכיור היא מכת מדינה. בייחוד שיש ילדים שחושבים שגמדים קטנים בלילה שוטפים את הכלים ומחזירים אותם לארון. הפתרון האולטימטיבי הוא להמנע מהצטברות של כלים בכיור.

שתית קפה? מיד שטפי את הכוס והכפית ושימי לייבוש. אכלת קורנפלקס? שטפי את הקערה ואל תתני לה לחכות בכיור. אכלתם ארוחת צהריים משפחתית? בתום הארוחה שוטפים את כל הכלים או מכניסים למדיח ולא מחכים למשיח שיעשה זאת במקומכם.

אתם תראו שמתרגלים לכך די מהר ואז מטלת שטיפת הכלים או העברתם למדיח נהיית פשוטה יותר, פחות מגעילה, ומהירה הרבה יותר.

טיפ שלישי – לשתף את הילדים במטלות הבית השונות

הטיפ השלישי והאחרון הוא בגדר השקעה לטווח הארוך. שיתוף הילדים במטלות הבית השונות. נכון לגמרי שבהתחלה הם פחות יעילים, צריך לנקות שוב אחריהם, ולהראות להם שוב ושוב איך עושים כל דבר. אבל אם לא תלמדו אותם כשהם קטנים, כאשר יהיו גדולים כבר לא ירצו לעזור וזה לא יהיה להם טבע שני.

כבר בגיל שלוש ואפילו פחות מכך ילד יכול לסייע בהכנסת כלי פלסטיק למדיח הכלים, הושטת אטבים לאמא שלו כשהיא תולה כביסה, מיון חומרים לפח המיחזור ועוד הרבה מאוד מטלות קטנות.

הילד יפיק מכך הרגשת שייכות גדולה מאוד למשפחה ולבית ואתם תקטפו את הפירות לכישגדל וידע לעשות הכל בעצמו ולסייע באופן קבוע בכל מטלות הבית השונות.

 

מתוקי'ס

מקום לאוכל, פנאי ודברים טובים

בלוג מתכונים, מגזין פנאי מעולה ועוד

מוזמנים להישאר מעודכנים

מתכון שבועי נבחר

עוגת קינדר שכל אחד יכול לעשות

אם אהבת, שתף כדי שגם אחרים יהנו מהתוכן הזה

אולי יעניין אותך גם