3 דרכים פשוטות להעביר נסיעות עם ילדים

ילדה נוהגת

להעביר נסיעות עם ילדים יכול להיות עניין לא פשוט לפעמים, ולכן צריך להגיע מתוכננים מראש לכל נסיעה. בטח ובטח כאשר הנסיעה המתוכננת היא ארוכה מהרגיל ותקשה על ילדכם להיות סבלניים ורגועים.

חשוב להבין מאין נובע הקושי של ילד לשבת באוטו סגור זמן רב – הילדים שלנו לא מורגלים בכך. הם רגילים להיות חופשיים, שדבר אינו מגביל אותם, ופתאום הם כלואים בקופסת מתכת קטנה עם ההורים שלהם ועם האחים שלהם, בנוסף הם חגורים בחגורות בטיחות בצורה בה הם לא ממש יכולים לזוז. בעצם נאבדת להם כל תחושת שליטה לה הם רגילים בחיים.

לכן היו אמפתיים והבינו את הסיטואציה. חשבו על עצמכם בתור מבוגרים מאופקים – גם לכם לפעמים נגמרת הסבלנות לשבת לאורך זמן במקום קטן וסגור כמו אוטו, וגם לכם לפעמים נמאס שיש פקקים בדרך והנתון הזה אינו בשליטתכם, וכך תוכלו להכנס לראש של ילדיכם ולהזדהות עם התחושות שלהם.

דרך ראשונה ויעליה ביותר- הגיעו עם ילדים עייפים לנסיעה

הדרך היעילה ביותר היא להגיע עם ילדים סחוטים מעייפות לאוטו. זהו טריק שתמיד עובד מכיוון שילד ישן אינו מרגיש את הזמן שעובר, אינו מתוסכל מכך שהדרך לא נגמרת והוא רגוע ושליו.

להגיע למצב הזה נדרש תכנון מקדים. צאו בשעות השינה הקבועות של הילדים (שנת צהריים, או שנת לילה), אם הדבר בשליטתכם תדאגו לפעילות גופנית מעייפת לפני הכניסה לאוטו.

תכננו את שעות השינה של הילדים לפי זמן הנסיעה שלפניכם. אם הנסיעה אורכת שעה זוהי נסיעה שמתאימה לשנת צהריים. אם הנסיעה מרוחקת יותר ולוקחת יותר משעתיים זוהי נסיעה לשנת לילה. רק אתם מכירים את הילדים שלכם ולכן רק אתם תוכלו להתכונן באופן יעיל לנסיעה.

דרך שניה – הכינו משחקי דרך

אם אין באפשרותכם להביא ילד ישן לנסיעה, או שהילדים שלכם כבר עברו את הגיל הזה ואינם מצליחים להירדם באוטו מכל סיבה שהיא, תדאגו להפעלות מתוכננות מראש.

אתם מכירים את הילדים שלכם הכי טוב וידעים מה הם תחומי העניין שלהם. הכנת משחקי דרך היא פתרון מעולה שמעביר את הזמן בקלות בתוך המכונית. אומנם תידרש מצדכם מעט השקעה בפעם הראשונה, אבל לאחר ההשקעה הראשונית המשחקים ילוו אתכם בכל הנסיעות המשפחתיות. כיום גם ניתן לקנות ערכות משחק המיועדות לנסיעות, כך שזו בכלל לא בעיה.

דרך שלישית – הכינו חטיפים, ועשו הרבה עצירות בדרך

דרך נוספת לילדים שאינם ישנים בנסיעות ולא מתחברים למשחקי הדרך השונים היא הצטיידות במאכלים טעימים ומגוונים ותכנון של עצירות ידועות מראש במקומות אטרקטיביים. תוכלו לעשות מזה מעין משחק ולחוד חידות בכל פעם שאתם מתקדמים למקום הבא בו תעשו עצירה.

פעילות מסוג זה אומנם תאריך לכם את הדרך בלא מעט זמן אבל היא תוסיף חוויות רבות וגיבוש משפחתי וכיפי לכולם ותוסיף לילדכם הנאה רבה וציפייה לנסיעות הבאות.

אז שיהיה בהצלחה, באיזה דרך שתבחרו, ותזכרו שבסופו של דבר הנסיעה נגמרת ושוכחים את כל הרעש והבלאגן.

 

מתוקי'ס

מקום לאוכל, פנאי ודברים טובים

בלוג מתכונים, מגזין פנאי מעולה ועוד

מוזמנים להישאר מעודכנים

מתכון שבועי נבחר

עוגת קינדר שכל אחד יכול לעשות

אם אהבת, שתף כדי שגם אחרים יהנו מהתוכן הזה

אולי יעניין אותך גם