מעבר דירה עם ילדים – איך עושים את זה?

מעבר דירה עם ילדים - איך עושים את זה

מעבר דירה הוא לא כיף גדול. יש כל כך הרבה עבודה סביב המעבר לבית החדש, הוסיפו לכך את העובדה שיש גם ילדים בבית שצריך לטפל בהם באופן שוטף והרי נמצא הנוסחה ל"אין זמן בכלל לנשום, שלא נדבר על לארוז".

אז איך בכל זאת מתמודדים עם הסיטואציה הזו? במאמר זה אספנו עבורכם מספר טיפים שיסייעו לכם לצלוח את המעבר בשלום ועם נשימות סדירות.

תארזו ברוגע ולא בלחץ זמן

בכל בית יש הרבה מאוד פריטים בהם לא משתמשים באופן שוטף. הקדימו לארוז אותם בארגזים, גם אם המעבר המיוחל הוא רק בעוד מספר חודשים.

דברים שאינם בשימוש סביר כי לא יהפכו להיות שימושיים לקראת המעבר, לכן הקפידו לרשום על כל ארגז את תכולתו ובכך תחסכו לעצמכם עבודה רבה לקראת המעבר עצמו.

גם בשבוע של המעבר עצמו, תישארו רגועים. תעבדו בשיתוף פעולה מלא עם בני הזוג שלכם – יחד תקבלו החלטות מה כדי לארוז בכל יום עד שתגיעו ליום האחרון ותישאר לכם מינימום עבודה.

את האריזות השתדלו לעשות או בזמן שהילדים במסגרות החינוכיות או לחילופין בלילות כשהם ישנים וזאת על מנת שהעבודה שלכם תהיה פרודוקטיבית.

שתפו את הילדים בתהליך

מעבר דירה יכול לטלטל ילדים מסוימים, ויש כאלו שכלל לא יתרגשו מכך. זהו עניין אישי לגמרי. בכל מקרה רצוי לשתף את הילדים בתהליך, שייקחו חלק וירגישו שייכים ומועילים.

דבר זה יעזור להם גם לעכל את חווית המעבר וגם להרגיש חלק מצוות שלם שנקרא משפחה. הרגשה מסוג זה תורמת רבות לביטחון העצמי של הילד ולתחושת השייכות שלו בבית.

הבנה של התהליך מתחילתו ועד סופו תעזור לילד להיות בשליטה וכך לפחד פחות מהלא נודע. לכן חשוב להסביר לילד מה הולך לקרות, להראות לו את הבית החדש טרם האכלוס, להכיר לו את הסביבה החדשה בה הוא הולך לגור וכן הלאה.

אם תוכלו להגדיל ראש עוד יותר – הכירו לו את החברים החדשים שלו מהמסגרות החינוכיות על מנת להקל עליו כמה שיותר את המעבר.

>>איך להעביר זמן עם הילדים בבית

העזרו באנשי מקצוע

אם אתם אנשים עסוקים מאוד ואינכם יכולים לקחת ימי חופש לקראת מעבר דירה, תוכלו תמיד להיעזר באנשי מקצוע. ישנו שירות אריזות מופלא בו מגיעים אנשי המקצוע אליכם הביתה ועושים עבורכם את עבודת האריזה.

אנשים אלו הם מקצועיים מאוד, זהירים ויעילים. אם תרצו שירות מסוג זה תאלצו להיפרד מסכום לא קטן של כסף, אבל תרוויחו שקט נפשי -השיקול הוא אך ורק שלכם.

אז שיהיה מעבר קל, מהיר וחלק!

מתוקי'ס

מקום לאוכל, פנאי ודברים טובים

בלוג מתכונים, מגזין פנאי מעולה ועוד

מוזמנים להישאר מעודכנים

מתכון שבועי נבחר

עוגת קינדר שכל אחד יכול לעשות

אם אהבת, שתף כדי שגם אחרים יהנו מהתוכן הזה

אולי יעניין אותך גם