גם לגדל ילדים וגם להנות מהחיים

ילדים נותנים ידיים

זה נשמע כמעט בלתי אפשרי גם לגדל ילדים וגם להנות מהחיים. רוב ההורים יגידו כי זה יכול להיות רק בסרטים או רק בתמונות אינסטגרם אשר אינן נאמנות לאמת, ושהמציאות היא בכלל אחרת.

אז קודם כל אין קסמים בעולם הזה ועל מנת לגדל ילדים וגם לחיות חיים טובים צריך לעבוד קשה. מה הכוונה בלעבוד קשה? גם מהבחינה הכלכלית – זה תמיד עוזר, אבל בעיקר מהבחינה הזוגית והמשפחתית.

להיות הורה זה לא רק תשלובת של אינסטינקטים המהולים בהצלחות ולצידם כשלונות. אפשר ממש ללמוד להיות הורה. הורות הוא תחום רב שנים אותו חקרו ועליו כתבו מיטב המומחים. חשוב כי תיצמדו לדרך חינוך בה אתם מאמינים באמת, ותלכו איתה לאורך כל הדרך.

כולם ירוויוחו מכך! גם ילדכם שידעו גבולות ברורים בבית וכך ירגישו בטוחים בעולם, וגם אתם שתוכלו להנות מחוויית ההורות, ולגדל את ילדכם בנחת.

המציאות מול הפנטזיה בגידול ילדים

המציאות היא לא זוהרת. אין הורה שלא נתקל עם קשיים בגידול ילדיו. השאלה היא מה עושים כאשר יש קושי? האם מטאטאים אותו מתחת לשטיח ומקווים שהוא ישאר שם לתמיד, או שמתמודדים עם הבעיה מהשורש שלה, ומבינים כי שינוי בהתנהגות לוקח זמן ופועלים בסבלנות ובמחשבה רבה.

סביר להניח כי בכל פעם שתפתרו קושי אחד אחר יצוץ משום מקום ושוב תצטרכו להתמודד. אבל אלו החיים ובכך שאתם מתמודדים עם הקשיים שצצים לכם בהורות (שמגיעים בדרך כלל עקב שלבים התפתחותיים אותם עוברים הילדים בגילאים השונים, ואלו קשיים שטוב שאתם נתקלים בהם) כך אתם בונים את ילדכם, לבנה אחר לבנה, להיות אנשים בוגרים, טובים וערכיים.

שיתוף פעולה בין בני הזוג

אחד הדברים החשובים ביותר בין בני זוג הוא תקשורת. תקשורת טובה תוביל לשיתוף פעולה מלא בגידול הילדים וכמו כן לשימוש באג'נדה חינוכית אחת בבית שלא תבלבל את הילדים. לעומת זאת, תקשורת שאינה רציפה וטובה, בה כל אחד מבני הזוג פועל על פי האינסטינקטים שלו מבלי להתייעץ עם ההורה האחר תוביל לבלבול גדול של הילדים והרגשה של חוסר שליטה.

על כן אם אתם חולמים על לגדל את ילדכם באידיליה ולהרגיש כי לצד גידול הילדים נשאר לכם מקום גם להנאה גדולה וזה לא שואב את כל כוחותיכם רצוי כי תתחילו מלדבר על זה עם בן הזוג שלכם.

החלטות משותפות ומתוכננות מבעוד מועד

תכנון הוא דבר חשוב. כמו שאתם הייתם רוצים לדעת בכל בוקר לקראת איזה יום עבודה אתם הולכים, כך גם ילדכם. לדוגמא, כאשר מגיע החופש הגדול הוא בדרך כלל מוציא משגרה ידועה ובטוחה. בהתחלה זה נחמד אבל אז מגיעים ימים בהם כולם כבר מטפסים על הקירות ויש לא מעט חיכוכים בין בני הבית.

חשוב להיערך מראש. תתכנו תוכניות, תשתפו את הילדים שלכם, תנו להם להיות חלק מכל זה ותכללו את הרעיונות שלהם בתכנון החופש. אתם תראו כי עצם זה שיש תוכנית כבר יעשה סדר ונחת בבית. הילדים, שלקחו חלק בבחירת הפעילויות לחופש, ירגישו שייכים ותורמים ועל כן שיתוף הפעולה שלהם יהיה גדול יותר.

ואתם? תוכלו גם לגדל את ילדכם וגם אשכרה להנות מזה.

מתוקי'ס

מקום לאוכל, פנאי ודברים טובים

בלוג מתכונים, מגזין פנאי מעולה ועוד

מוזמנים להישאר מעודכנים

מתכון שבועי נבחר

עוגת קינדר שכל אחד יכול לעשות

אם אהבת, שתף כדי שגם אחרים יהנו מהתוכן הזה

אולי יעניין אותך גם